Jednym z popularniejszych uzależnień jest palenie papierosów. Jest to bez wątpienia niezdrowy nawyk, z którym jednak można walczyć na kilka sposobów. Świetną alternatywą jest korzystanie z bongo, która jest fajką wodną przy pomocy której można palić różnego rodzaju zioła- naturalnie w pełni legalne. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze bongo?

Bongo- przeznaczenie

bongo

Jak zostało na początku wspomniane bongo może być wykorzystywane do palenia ziół suchych, jak i koncentratów. W zależności od tego na co zdecydujemy się zależeć będzie także sama budowa bonga. Jakie więc aspekty warto uwzględnić?

Rozmiar ma znaczenie

Pierwszym z parametrów, na który warto wziąć poprawkę jest rozmiar bonga. Sam dobór jest już kwestią indywidualną i zależną w znacznym stopniu od sposoby użytkowania. Mniejsze modele sprawdzą się szczególnie dla osób, które dużo podróżują, a chcą mieć przy sobie swój sprzęt. Jeśli jednak z bonga korzystamy głównie z zaciszu domowym to większe rozmiary wówczas także się bardzo dobrze sprawdzą. Wraz z wielkością bonga rośnie również jego cena. Za większe modele przyjdzie nam zapłacić więcej, co także związane jest z koniecznością dłuższego czyszczenia.

Komory perkolacyjne

Kolejnym z ważnych aspektów są komory perkolacyjne, których zadaniem jest odpowiednie rozproszenie przepływu powietrza. To zaś ma znaczący wpływ na to jakie odczucia będą wiązały się z paleniem.

Cena

Jednym z czynników wpływających na zakup bongo może być z całą pewnością cena. Za markowy sprzęt, który dodatkowo jest udekorowany i kolorowy zapłacimy więcej. Naturalnie im bardziej wymyślne konstrukcje znajdą się w bongo tym również i koszt zakupu będzie znacznie wyższy. Wszystko zależne jest więc od budowy bongo i warto mieć to na uwadze.

Zalety bongo

Przewaga korzystania z bongo nad klasycznym paleniem jest oczywista. Przede wszystkim to świetna metoda na samą naukę palenia, która przy pomocy tego urządzenia jest znacznie łatwiejsza. Ponadto sama przyjemność podczas użytkowania jest niepodważalnie większa. Dym z bongo nie zatyka, ani nie sprawia problemów związanych z drapaniem w gardle. Jest to również o wiele zdrowszy sposób, który zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów, a sama ilość substancji szkodliwych jest znacznie mniejsza niż w tradycyjnych papierosach.

Podsumowanie

Reasumując, wybór bongo jest dobrą oraz zdrowszą alternatywą dla klasycznych papierosów. Sam wybór konkretnego modelu jest już kwestią indywidualną uzależnioną od preferencji użytkownika.