Stosowanie obejm jest znane już od dawna. Ten mały okrąg wraz z zapięciem daje szczelność wielu instalacjom w domu, ogrodzie oraz na zewnątrz. Produkt ten jest znany już od setek lat, jednak ze względu na nowe technologie oraz materiały non stop ulega licznym modyfikacjom. Aby móc liczyć na obejmy dobrej jakości warto skorzystać z oferty naszego sklepu. Produkty, które Państwu proponujemy zostały w 100% wykonane w Polsce, co wpływa na ich jakość oraz szybszą dostępność na rynku. Oto przykłady naszych wyrobów. 

OBEJMY, OPASKI ŚLIMAKOWE

To najbardziej standardowy model obejm dostępny na rynku. Nadają się one w różnych sytuacjach. Ich cechą charakterystyczną jest wygląd. Obejmę ślimakową można podzielić na dwa elementy: 

  • pasek - to podłużny fragment z charakterystycznym ryflowaniem w formie pasków. Podane kreski są pomocne podczas regulacji pod określony wymiar. 
  • regulacja - to zacisk, do którego zamontowany jest pasek. Podczas podkręcania śruby pasek można zacisnąć na dowolną wielkość. 

Obejmy ze strony sklep.mirimpex.pl zostały w całości wykonane z metalu. Ich wielkość można dowolnie dopasować do rur oraz łączeń o okrągłym kształcie. Opaski występują w różnych wielkościach od średnicy 9 mm aż do 20 mm. Materiał, z którego są produkowane obejmy to stal galwanizowana pokryta ocynkiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze produkty są antykorozyjne. Bez najmniejszych obaw mogą być stosowane do instalacji wodnych czy zewnętrznych. Produkty sklep.mirimpex.pl można dobierać pod względem twardości stali od W1 aż do W5. 

OBEJMY ŚLIMAKOWE Z MOTYLKIEM

Obejmy na każdy remontW pracy montera instalacji wodnych, sanitarnych czy gazowych zdarzają się miejsca trudno dostępne. Jeśli zdarzyło Ci się wykonywać prace przy wąskich szafkach albo małych zakamarkach warto zabezpieczyć się w obejmy ślimakowe z motylkiem. Na sklep.mirimpex.pl znajdziesz ich bogatą ilość. W skład obejm ze ślimakiem wchodzą produkty ze specjalną regulacją. Motylek w kolorze czerwonym jest łatwo widoczny, a przy okazji jest wsparciem przy zaciskaniu. Dzięki metodzie wkręcenia można bez żadnych trudności regulować pasek obejmy na pożądaną szerokość. 

Podany typ zacisku jest dostępny z różną długością paska od 9 mm do nawet 160 mm. Podany element instalacyjny jest w całości wykonany ze stali. Powłoka ocynku oraz wzmocnienie metodą galwanizowania pozwala na uniwersalne wykorzystanie śrub w środowisku wodnym oraz suchym. Metal jest odporny na rdzewienie, wahania temperatury oraz działanie mrozu. Twardość metali można dobierać indywidualnie.