Nasze miasta, szczególnie te nieco starsze mające kilkadziesiąt lat, przepełnione są starym budynkami. Niestety nie każdego właściciela kamienicy stać na to, aby dbać odpowiednio o swój budynek. Kamienicznicy mają nie raz spory problem, gdy potrzeba remontu, czy wymiany instalacji. W ostatnich latach, szczególnie budynki gminne, przechodzą rewitalizacje. W dużej mierze dzieje się tak dzięki funduszom unijnym. Pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej pozwalają na pełną modernizację oraz naprawę starych kamienic. Wszystkie budynki zyskują nie tylko nowy wygląd zewnętrzny, ale także, a może przede wszystkim, zyskują nowy stan techniczny.

Nie wszystkie budynki jednak nadają się do modernizacji. Zaniedbania ostatnich kilkudziesięciu lat okazują się często zbyt duże. Właśnie dlatego często nie da się ich remontować, a wręcz trzeba wyłączyć je z użytkowania. Aby to sprawdzić często wykonuje się badania ultradźwiękowe. Jest to niezawodny sposób, aby sprawdzić w jakie kondycji są nasze kamienice. Badania ultradźwiękowe mogą pozwolić nam ustalić, czy warto inwestować, czy lepiej budynek wyburzyć.

Badania ultradźwiękowe są niezawodnym sposobem na ustalenie właściwego stanu budynku, dlatego tak często są przez właścicieli kamienic stosowane.