Meble barowe to bardzo szeroka kategoria w dziedzinie meblarstwa. Można je podzielić na wiele podkategorii np. ze względu na rodzaj mebla, styl i miejsce użytkowania. Meble barowe to głównie wysokie krzesła czyli hokery, stoły i lady. Blaty barowe mogą być wykonane z drewna, mdfu, polietylenu. Najwygodniejsze i najdroższe krzesła barowe zrobione są ze skóry i metalu. Meble barowe prezentowane na melte.pl mogą być wykorzystane także w domowych warunkach. Jest to nowoczesne rozwiązanie problemu ludzi nie lubiących samotności w kuchni, w której nie ma stołu i krzeseł.

Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli krzeseł, że osoba wybierająca może mieć spory problem z wyborem.  Istnieją firmy, które wypożyczają meble barowe. Koszt wypożyczenia jednego krzesła na dzień to ok 80 zł. Hoker swoją karierę zaczął na początku XX w. W tym roku do łask powracają krzesła skórzane bez oparcia, na jednej nóżce ze lśniącą podpórką. Meble barowe to jeden z najważniejszych elementów wystroju restauracji. Bardzo często klient wybiera dany lokal właśnie ze względu na hokery. Są one podkreśleniem urbanistycznej stylistyki i chłodu przestrzeni.

[caption id="attachment_256" align="alignleft" width="300"]meble barowe Meble barowe powinny być wykonane z trwałych materiałów ze względu na ich intensywną ekspolatację.[/caption]

Idealne krzesło barowe powinno być łatwe w utrzymaniu i mieć funkcję płynnej regulacji wysokości. To właśnie dzięki tym wysokim krzesłom meble barowe zyskały rozgłos i fanów na całym świecie.