Warzenie domowego alkoholu nie zakańcza się na tworzeniu aromatycznych win oraz mocnych wódek, coraz więcej osób bierze się za produkowanie swojej własnej serii domowych browarów.

Samodzielnie stworzone piwo nie tylko smakuje lepiej, ale stanowi również specyficzne narzędzie, dzięki któremu bardzo szybko można lepiej zaistnieć w swoim najbliższym środowisku. Stworzenie swojego własnego piwa nie jest sprawą aż tak skomplikowaną. Brewkity coopers oraz inne koncentraty (chmielone ekstrakty słodowe) znajdujące się na rynku stanowią tutaj podstawę do dalszych działań.

Mając opracowany pomysł na rodzaj swojego nowego piwa należy przygotować całe zaplecze materiałowe. Brewkity Coopers to specjalne chmielone ekstrakty słodowe, które nadają się do warzenia piwa w przestrzeni domowej w bardzo szybki czasie. Każdy brewkit ma postać bardzo gęstego syropu z solidną dawką chmielu. Rozmaite smaki oraz rodzaje pozwalają na wytworzenie wyjątkowo zróżnicowanych serii browarów. Fakt, że brewkity stanowią narzędzie, które proces warzenia domowego piwa bardzo przyśpiesza powoduje, że nie jesteśmy już tak bardzo ograniczeni czasowo jak w przypadku tradycyjnego warzenia. Każdy pasjonat tworzenia własnych trunków może z powodzeniem w dość krótkim czasie stworzyć kilka różnych serii domowych browarów, z których każdy wywodzić się będzie z innego miejsca na świecie. Serwowanie swoich zróżnicowanych wyrobów browarniczych w okresie letnim podczas grilli, spotkań z przyjaciółmi lub wyjazdów, jako dodatku do jedzenia lub tworzenie własnych periodycznych mini degustacji stanowi wyjątkowo apelującą perspektywę.

Brewkit to moc, smak i możliwości.

Brewkity coopers dają prawdziwą moc warzonemu piwu wspomagając je o różne nutki smakowe. Wszystkie brewkity znajdują się w specjalnych szczelnych puszkach, do których dołączona jest saszetka wypełniona drożdżami oraz szczegółowa instrukcja postępowania – przez co kupujący jest krok po kroku kierowany w procesie warzenia. Chmielone ekstrakty słodowe dają bardzo precyzyjne możliwości pozwalając na uwarzenie ściśle określonego gatunku piwa. Brewkity coopers jak i inne bez względu na rodzaj dzielą się na dwie zasadnicze kategorie – te posiadające w sobie cukier (które pozwalają na fermentację alkoholową) oraz te bez niego.

Dzięki temu warzący może swobodnie dać ponieść się swojej inwencji twórczej i rozpocząć nawet szeroko zakrojone eksperymenty warzelnicze szukając piwnego kamienia filozoficznego.