Można być ekologicznym na różne sposoby. Szczególnie wykazać się można eko podejściem do życia wychowując dzieci. Począwszy od wykorzystania eko kosmetyków po pieluszki ekologiczne, dostępne w wielu różnych rozmiarach.
Takie przyjazne dla naszego środowiska pieluszki nie różnią się wyglądem od ich tradycyjnych odpowiedników. Mają rzepy, łatwe do regulowania, które można wielokrotnie zapinać i odpinać, dzięki czemu można regulować je w taki sposób, aby dziecku było wygodnie w każdej sytuacji. Dodatkowym atutem jest oddychająca powierzchnia eko pieluszek. 
Wszystkie produkty, wykorzystane do wykonania pieluszek, zostały wcześniej dermatologicznie przebadane. Są zatem dla dziecka absolutnie bezpieczne, a do tego zupełnie biodegradowalne. 
Pieluszki ekologiczne są droższe od swoich tradycyjnych odpowiedników, jednak pozwalają zadbać o środowisko i dać maluchowi wszystko to, co najlepsze. Występują w wielu różnych rozmiarach a ich znakomitym dopełnieniem są ekologiczne, nawilżane chusteczki, które również są przyjazne dla środowiska.