Najczęstszą przyczyną przepalenia żarówki jest po prostu jej naturalne zużycie. Żarówki halogenowe stosowane w większości samochodów osobowych starszych generacji mają stosunkowo krótką żywotność i dość często się przepalają. Jeśli często korzystasz z samochodu, musisz się liczyć z koniecznością równie częstej wymiany przepalonych żarówek. Zwykle naturalny cykl życia żarówki trwa kilka lat. Niekiedy jednak żarówki przepalają się częściej niż powinny. Jaka może być tego przyczyna?

Uszkodzony reflektor

Jedną z przyczyn częstego przepalania się żarówek może być uszkodzony reflektor, a konkretnie uszkodzona oprawka żarówki H7. Opel Astra G podobnie jak inne samochody starszej generacji, standardowo wyposażony jest w żarówki halogenowe, a te przy lekko uszkodzonej oprawce bardzo łatwo ulegają uszkodzeniu. Jeśli zatem jesteś zmuszony do wymiany żarówki H7 kilka razy w ciągu roku, a do tego jest to żarówka, która przepala się tylko w jednym z reflektorów, prawdopodobnie musisz zainwestować w nową oprawkę. Oprawka żarówki H7 do samochodu Opel Astra G jest elementem tanim i stosunkowo prostym do wymiany. Jeśli jednak masz kłopot z samodzielną wymianą, pomoże Ci w tym każdy warsztat samochodowy, a zwłaszcza ten warsztat, który specjalizuje się w naprawach samochodów marki Opel.

Wilgoć

Kolejną z przyczyn częstego przepalania się żarówki H7 może być wilgoć. Jeśli po wymianie żarówki niedokładnie zamknąłeś reflektor, wtedy do jego wnętrza może przeniknąć wilgoć. Wilgoć może spowodować niewielkie zwarcie, które w konsekwencji kończy się przepaleniem żarówki. Wilgoć może dostać się do wnętrza oprawki na żarówkę H7 w Oplu Astra G przez uszkodzoną lub zużytą uszczelkę. Tę można wymienić na nową. Jeśli żarówka wciąż się przepala, być może koniecznością stanie się wymiana całego reflektora. To skrajny przypadek, aczkolwiek nie wszystkie uszkodzenia są widoczne gołym okiem i niekiedy tylko radykalne podejście pozwoli na stałe uporać się z nawracającym problemem często przepalającej się żarówki.