Czasy, gdy pacjent wchodził do gabinetu dentystycznego z duszą na ramieniu powoli odchodzą do lamusa historii. Współcześnie, między innymi dzięki większej dostępności do nowych technik dentystycznych, środków przeciwbólowych czy bardziej precyzyjnych narzędzi i nowoczesnego wyposażenia gabinetów stomatologicznych, wizyta u dentysty przestaje kojarzyć się z bólem i dyskomfortem. Oczywiście, dla wielu osób leczenie stomatologiczne wciąż nie należy do szczególnych przyjemności, ale z pewnością komfort leczenia w porównaniu z jeszcze nie tak odległymi czasami wyraźnie się poprawił. Stomatolodzy, zwłaszcza ci dysponujący prywatnymi gabinetami, chętnie inwestują w nowoczesne sprzęty tj. unit stomatologiczny NEO, czyli zintegrowany fotel dentystyczny najnowszej generacji, które pozwalają im świadczyć usługi na wysokim, światowym poziomie. fimet_neo Nowoczesny sprzęt przyciąga pacjentów, którym zależy przede wszystkim na skutecznym i bezbolesnym leczeniu, a to można osiągnąć jedynie poprzez połączenie nowoczesnych środków farmakologicznych (przeciwbólowych), sprzętu i indywidualnych umiejętności stomatologa. Najważniejszym elementem wyposażenia gabinetu stomatologicznego, który od razu rzuca się w oczy, zaraz po wejściu do gabinetu, jest fotel stomatologiczny wraz z osprzętem. Dlatego tak ważny jest wybór eleganckiego i jednocześnie funkcjonalnego fotela, który zagwarantuje komfort pracy stomatologowi i wygodę leczącym się w jego gabinecie pacjentom.

Rodzaje foteli stomatologicznych

Zakup fotele dentystycznego jest dziś stosunkowo prosty. Na rynku działa wiele firm, które specjalizują się w zaopatrywaniu gabinetów dentystycznych w wyposażenie, narzędzia, chemię i inne akcesoria niezbędne do prowadzenia praktyki stomatologicznej. Wystarczy skontaktować się z taką firmą i wybrać jeden z wielu dostępnych na rynku foteli stomatologicznych, których profesjonalna nazwa to unity stomatologiczne. W sprzedaży znaleźć możemy unity z różnymi rodzajami oparcia, unity wąskie i szeroki, ze zintegrowaną spluwaczką lub bez spluwaczki, z dołączonym do fotela stolikiem lekarza na narzędzia lub z dostawianą, niezależną szafeczką na narzędzia i środki medyczne. Gdy podjęcie ostatecznego wyboru sprawia dentyście kłopot, ten zawsze może zdecydować się na uniwersalny unit stomatologiczny NEO, o którym już wspominaliśmy wcześniej. Tego typu fotel wyróżnia się nowoczesnym designem, eleganckim wykończeniem i profesjonalnym wyposażeniem oraz co ważne uniwersalnym rozmiarem, zapewniając wygodę leczenia pacjentów o różnych gabarytach.

Zakup za gotówkę czy zakup ratalny?

W zależności od potrzeb stomatologa, zakup takiego fotela stomatologicznego jak wspomniany unit stomatologiczny NEO może być zrealizowany w formie jednorazowej wpłaty lub w formie zakupu ratalnego. Niestety profesjonalne urządzenia stomatologiczne są dosyć drogie, a zatem sfinansowanie kompletnego wyposażenia gabinetu dentystycznego przez stomatologa, który dopiero rozpoczyna prywatną praktykę dentystyczna może być naprawdę kłopotliwe. W takiej sytuacji system zakup ratalnego unita stomatologicznego wydaje się najbardziej racjonalnym i jednym sensownym wyborem.