Kupując papier do drukarki zazwyczaj kierujemy się ceną. Często niska cena nie idzie w parze z wysoką jakością papieru. Dlatego warto czasem zdecydować się ta droższy i lepszy jakościowo papier do drukarki, dzięki któremu uzyskamy lepsze druki. Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru papieru do drukarki. Istnieje kilka rodzajów papierów do drukarek. Najbardziej popularny jest papier uniwersalny. Jest on wykorzystywany do kserokopiarek, drukarek laserowych oraz atramentowych.

[caption id="attachment_420" align="alignleft" width="144"]papier do drukarki Papier do drukarki na: Calamus.pl[/caption]

Jest on bardzo często wybierany, ponieważ należy do najtańszych papierów. Innym rodzajem jest papier powlekany. Papier ten posiada dodatkową warstwę polietynową lub żywiczną. Dzięki temu druk nie przenika przez nakładaną dodatkową warstwę. Papier fotograficzny służy oczywiście do druku fotografii. Jest to powlekany, błyszczący papier. Innym rodzajem jest papier wizytówkowy. Każdy biznesmen posiada w swoim portfelu wizytówkę, aby wyglądała ona porządnie. Papier ten pozwala na rozcięcie go w każdym miejscu bez większego problemu, bez pozostawiania nieestetycznych śladów.