Duża dostępność materiałów wykończeniowych, ceramiki, podstawowych i dodatkowych elementów wyposażenia łazienkowego w znaczący sposób ułatwia aranżację tego niezwykle specyficznego pomieszczenia. Urządzając łazienkę, możemy korzystać z pomocy dużych marketów budowlanych lub mniejszych sklepów z armaturą i wyposażeniem do łazienek. Ciekawą opcją może być również skorzystanie z bezpośredniej oferty, jaką przygotował wybrany producent wanien, umywalek czy mebli łazienkowych.

Atrakcyjne ceny i szeroki wybór asortymentu

Rosnąca popularność sprzedaży zdalnej zachęciła niektórych producentów wanien oraz pozostałego, szeroko pojętego wyposażenia łazienkowego, do otwierania własnych sklepów internetowych. W ten sposób zyskali oni możliwość docierania do nowych klientów i zwiększyli swoją marżę. Dla klienta oznacza to przede wszystkim możliwość przyjrzenia się szerszemu asortymentowi produktów danej marki. Można zapoznać się z całą ofertą, jaką przygotował określony producent wanien i obniżyć koszt zakupu wybranego asortymentu. Gdy korzystamy z usług pośredników – sklepów z wyposażeniem łazienkowym, jesteśmy ograniczeni do wybranego asortymentu danej marki. Poza tym musimy się liczyć z nieco wyższymi cenami, co jest naturalną konsekwencją doliczenia przez sklep własnej marży.

Jakie są największe korzyści zakupu wanny od producenta?Personalizacja wyposażenia łazienkowego

Sporym atutem bezpośrednich zakupów u producenta wanien lub producentów dowolnie innego wyposażenia łazienkowego jest również możliwość personalizacji zamówienia, czyli dopasowania wybranego produktu do własnych potrzeb. Oczywiście nie każdy producent wanien oferuje tego typu opcję, ale wiele podmiotów zapewnia dziś możliwość wiercenia otworów pod baterię wannową zgodnie z wymaganiami klienta – to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu samodzielnie nie musimy ingerować w konstrukcję wanny, a tym samym minimalizujemy ryzyko jej przypadkowego uszkodzenia. Co ważne, taka opcja dostępna jest nie tylko w przypadku wanien tradycyjnych pod zabudowę, ale także wanien wolnostojących, wykonanych z konglomeratu – gdy nie chcemy inwestować w designerską baterię wolnostojącą, w niektórych modelach tego typu wanien można nawiercić dodatkowe otwory.


Kupując bezpośrednio u producenta wanny, zwykle możemy liczyć nie tylko na szybszą dostawę i niższą ceną, ale także na personalizację zamówienia – dopasowanie wanny do naszych indywidualnych potrzeb. Poza tym wchodząc na stronę producenta mamy również możliwość zapoznania się z jego pełną ofertą. Odwiedzając tradycyjne sklepy z wyposażeniem łazienkowym, oferowany przez nie asortyment najczęściej ogranicza się jedynie do wybranych produktów danej marki, co znacząco zawęża wybór.