Efektywne strzelanie jest istotne zarówno dla profesjonalistów, którzy pracują z użyciem broni, jak i dla amatorów pasjonujących się strzelectwem, myślistwem bądź survivalem. Strzelecki System Treningowy powstał po to, by pomagać strzelcom przeprowadzać skuteczne treningi. System MantisX nadaje się dla użytkowników broni krótkiej i długiej, pasuje również do osób prawo- i leworęcznych. Urządzenie jest niewielkie, mieści się w kieszeni, dlatego jest łatwe w transporcie i stosowaniu. Równie łatwo je obsługiwać, a sterująca nim nowoczesna aplikacja jest bardzo intuicyjna. Można ją pobrać za darmo i korzystać z niej w języku polskim.
System MantisX analizuje każdy oddany strzał, współpracując z bronią podczas "suchych" ćwiczeń, a także przy strzelaniu z ostrej amunicji, wiatrówek oraz replik ASG. Wyniki zostają zarejestrowane w czasie rzeczywistym i zebrane w telefonie. Wszystkie odbyte treningi ulegają archiwizacji, umożliwiając ocenę wyników, śledzenie postępów, wykrywanie obszarów wymagających korekty oraz korzystanie ze wskazówek. Dzięki zapisanym wzorcom poruszania się broni, można znacznie szybciej niż tradycyjnie poprawić wyniki, motorykę i precyzję strzelca.

Własny pakiet treningowy zamiast stałego nadzoru instruktora

Użytkownicy MantisX potwierdzają, że system bardzo szybko wskazuje błędy w strzelaniu i umożliwia odbywanie skutecznych treningów bez ciągłej pomocy instruktora. Samodzielnie można poprawić umiejętności, korzystając z osobistego, kieszonkowego sprzętu wspomagającego. Badanie pokazało, że już po 20 minutach stosowania Strzeleckiego Systemu Treningowego prawie wszyscy testerzy poprawili swoje wyniki w strzelaniu celność i skupienie strzałów.
W ramach tej nowoczesnej serii dostępne są trenażery w kilku wariantach. Różnią się między sobie ergonomią, komfortem użytkowania, szybkością, precyzyjnością, rozmiarem, czasem pracy urządzenia na jednym ładowaniu, ograniczeniami w zakresie używanej broni oraz posiadaniem (lub nie) dodatkowych funkcji. Najbardziej rozbudowaną wersją jest Mantis X10 Elite.

Osobisty trenażer strzelecki – system MantisXZagadnienia techniczne

Urządzenie MantisX jest wykonane z trwałych, nowoczesnych materiałów i mieści się w odpornym na uszkodzenia pudełku. Sam system działa bezawaryjnie, posiada roczną gwarancję. Aplikacja, która obsługuje sprzęt, jest dostępna do pobrania w sklepach App Store lub Google Play na systemy operacyjne Android i IOS. Ładowanie odbywa się za pomocą kabla mini USB, więc nie trzeba przy nim pamiętać o wymiennych bateriach.