Dzisiaj większość osób traktuje modę bardzo poważnie i w miarę możliwości chce się dostosować do panujących trendów, również jeśli chodzi o meble ogrodowe. Popularne są marki takie jak Gubi czy inna, równie znana i modna marka, czyli Marchetti. Dlaczego marki te cieszą się tak dużą popularnością? Przede wszystkim ze względu na fakt, że starają się podążać za najnowszymi trendami i stosują je we własnych projektach.

Decydując się na meble ogrodowe Gubi ma się gwarancję, że są one modne. Podobnie jest jeśli chodzi o meble Marchetti. Bardzo popularne są meble z rattanu, drewna lub z metalu. W przeszłości najczęściej w ogrodach można było spotkać meble z plastiku i mimo że nadal znajdują na siebie amatorów, to dzisiaj nie są już zgodne z panującymi trendami, ale są raczej symbolem kiczu i taniości.

Modne meble to meble, jakie w dużej mierze imitują meble salonowe, to znaczy fotele, sofy i stoliki, jakie z powodzeniem mogłyby być użytkowane także w salonach. Warto jest zwrócić uwagę na to, by posiadały poduszki na siedzeniach i oparciach, ponieważ wówczas nie tylko są o wiele wygodniejsze, ale również wyglądają bardziej stylowo, a przecież to właśnie o to chodzi dzisiaj nabywcom takich mebli.