Gdy na rynku pojawił się pierwszy robot odkurzacz, to trudno było uwierzyć, że technologia poszła aż tak do przodu. Odkurzacz, który sam sprząta pomieszczenie – to marzenie wielu osób, które nie przepadało za domowymi obowiązkami. Cichy, mały, docierający w trudnodostępne miejsca – produkt idealny. Nie odstraszała nawet cena.

Inteligentny odkurzacz samosprzątający

Dziś na rynku istnieje wiele odkurzaczy takiego typu. Robot odkurzacz podchwycony został przez inne firmy, które stworzyły sprzęt podobny do tego pierwowzoru. Robot samosprzątający to jak sama nazwa mówi, urządzenie, które jest zasilane na akumulator lub baterię i nie ma potrzeby podczas jego pracy podłączania go do prądu. Dzięki czemu nie ma obawy, że będą wadziły nam kable. Co ważne, takie odkurzacze wyposażone są w stacje dokujące na podczerwień, dzięki czemu po skończonej pracy odkurzacz wraca na miejsce, by podładować akumulator.

Ważna jest jakość

Taki robot odkurzacz wyposażony jest także w inteligentny system nawigujący, dzięki któremu rozpoznaje przeszkody. Nie ma obawy, że spadnie ze schodów lub będzie monotonnie uderzał w ścianę. Oczywiście, w taką funkcje wyposażone są odkurzacze renomowanych firm, a nie podróbek, które mogą okazać się wielkim rozczarowaniem. robot odkurzaczTaki robot odkurzacz nie posiada worków, a jedynie plastikowe pojemniki zamieszczone w środku urządzenia, dlatego trzeba pamiętać, by regularnie opróżniać sprzęt. Posiada nakładki, ściereczki, zmiotki, dzięki którym w sposób dokładny czyści mieszkanie i usuwa z niego wszelkie zanieczyszczenia. Z powodzeniem można nim odkurzać dywany i chodniki.

Czy taki odkurzacz musi być drogi?

Niestety, jeśli zależy nam na jakości i niezawodności sprzętu, to musimy liczyć się z tym, że taki odkurzacz nie jest tani. Oczywiście na rynku jest mnóstwo podróbek, ale ich czas pracy pozostawia dużo do życzenia, nie posiadają często systemu sterowania i nawigacji, przez co odkurzacz uderza w ścianę lub po prostu nie sprząta dokładnie. Dobry odkurzacz robot to wydatek rzędy 3 tysięcy złotych. Jeśli zależy nam na dodatkowych funkcjach, na przykład takiej, która umożliwia mycie podłogi, musimy do tej kwoty doliczyć kolejną sumę. Odkurzacz ma być urządzeniem, które będzie nam służyło przez wiele lat. Dobry robot odkurzacz to inwestycja, która na pewno się opłaca. Jest to idealne rozwiązanie dla leniwych osób, które nie lubią sprzątać, bo tym sposobem będą one mogły całkowicie zapomnieć o odkurzaniu manualnym oraz o wystających kablach.