Nie da się ukryć, że nie znajdziemy na świecie ani marki, ani modelu auta (dotyczy to także innych rodzajów pojazdów mechanicznych), które nie wymagają żadnej ingerencji serwisowej czy okresowej wymiany części. Nawet te modele, które większość czasu stoją w garażu mogą ulec zniszczeniu - wszak dla aut dużo gorsze od ciągłej eksploatacji jest po prostu brak eksploatacji. I tu dochodzimy do kluczowej dla tego artykułu konkluzji - auta wymagają okresowych serwisów, które z kolei polegają bardzo często na wymianie najczęściej psujących się części. Opiszemy to  na przykładzie starszych modeli samochodów terenowych Land Rover.

Jakie części najczęściej wymieniamy?

Pomijając wszelkie oleje, filtry i inne płyny - do najczęściej wymienianych podzespołów w autach zaliczyć możemy opony a także cały układ napędowy. Dlaczego? Ponieważ to jedyny układ, który ma bezpośrednią styczność z podłożem - to opony a także zawieszenie pracuje najciężej podczas jazdy. Oczywiście silnik oraz inne układy również wymagają opieki. Zatem weźmy nasza terenówkę Land Rovera - jakie części są tam najczęściej wymieniane? Prócz opon, na pewno będą to sprężyny zawieszenia, amortyzatory oraz elementy układu hamulcowego. W przypadku terenówek, układ zawieszenia jest newralgiczny - zwłaszcza, gdy auto przemierza trudne tereny. Podczas intensywnej jazdy uszkodzeniu mogą ulec także elementy karoserii czy szyby - ich również posiadacze Land Roverów bardzo często poszukują.

Części do Land Rovera - gdzie kupić?

części Land Rover

Właściciele tych aut mają spore pole do popisu - części do Land Roverów można spotkać w wielu miejscach. ASO to oczywiście standard, jednak my polecamy poszukiwanie części (oryginalnych i zamienników) w sklepach internetowych lub na aukcjach. Wszystko zależy od naszego budżetu i od tego, czy dana części musi być nowa, oryginalna, czy też w grę wychodzi zakup części używanej (na przykład szyby wymontowanej z innego egzemplarza). Oczywiście Land Rover w Polsce to nie marka tak popularna, jak VW czy Opel, niemniej ze znalezieniem potrzebnych części zamiennych nie powinno być problemu. A jeżeli nie wiemy, jaka część wymaga wymiany - przed zakupem, warto wybrać się do mechanika, który nie tylko dokona niezbędnej inspekcji, ale także doradzi a czasami wręcz w naszym imieniu zamówi wymaganą część i zamontuje ją w aucie. Jednak w przypadku rasowych terenówek, ich właściciele raczej nie ominą okazji, aby pogrzebać w swoim aucie i naprawić je we własnym zakresie, co w końcu jest częścią pasji motoryzacyjnej. Części do Land Rovera możesz kupić na https://www.gsp24.com/czesci-land-rover.html.