responsywne sklepy internetoweResponsywne sklepy internetowe oferują właścicielom możliwość zwiększenia sprzedaży na stronach e-commerce. Mobilne korzystanie z Internetu staje się coraz bardziej popularne. Komputery stacjonarne są powoli wypierane z domów, biur i instytucji. Rośnie natomiast liczba urządzeń mobilnych, na których przeglądamy strony internetowe.

Dlatego utrzymanie stałych klientów i pozyskiwanie nowych stało się nie lada wyzwaniem dla sprzedawców internetowych. Mówiąc prościej, obecnie większość klientów robi zakupy przy pomocy laptopa, smartfona, pfableta czy tableta. Biorąc pod uwagę szybki wzrost sprzedaży komórek w krajach rozwijających się, np. w Chinach, sprzedawcy powinny umieć dopasować się do nowych i bardzo lukratywnych rynków. Podczas gdy wielu większych detalistów wprowadziło natywne programy, aby uzupełnić odpowiednio swoje strony internetowe, to wielu sprzedawców ma z tym nadal problem. Tak więc responsywne sklepy internetowe, czyli witryny dopasowane do możliwości urządzeń mobilnych, są idealne dla mniejszych handlowców.

Najbardziej przyjazne użytkownikom strony biorą pod uwagę układ treści. Ponadto pozwalają klientom na szybkie i sprawne dokonanie transakcji. Co więcej wizualnie treść dopasowana jest do telefonu komórkowego i innych urządzeń mobilnych.