Przybyła do nas z Dalekiego Wschodu, a konkretnie z Indii i Pakistanu. Bardzo szybko stała się nieodzownym elementem kultury, obecnym przy okazji największych wydarzeń religijnych, społecznych i rodzinnych. Fajka woda, bo o niej mowa znalazł swoich zwolenników na całym świecie, także w Polsce.

Skąd ta nazwa?

Smaki Dalekiego Wschodu, czyli fajka wodna podbija serca PolakówFajka wodna posiada wiele różnych określeń. Nawiązują one przede wszystkim do obszarów, z których pochodzi. Najbardziej popularną jest Shisha. Przyjmuje się, że pochodzi z języka perskiego i oznacza po prostu szkło. Inne równie, często spotykane określenie, to Narghile, wywodzące się z języka indyjskiego. Zwrot ten oznacza orzech kokosowy, co sugeruje, że fajki dawniej były wykonywane właśnie z tego surowca. W krajach anglosaskich popularna jest nazwa Hookah, opisująca naczynie, pudełko, a także dzban. Fajki wodne powstały przede wszystkim do palenia tytoniu, stąd też ich początek datuje się na wiek XVI.

Współcześnie produkowane fajki wodne, to urządzenia najwyższej klasy. Aladin shisha, dostępna w sklepie https://shishasklep.pl/pol_m_Fajki-wodne_Aladin-Origins-1391.html, jest doskonałym przykładem na to, jak połączyć tradycję z nowoczesnością. Ich fajki cechuje niepowtarzalny i oryginalny wygląd, nawiązujący do wschodniej tradycji, a także najwyższa jakość wykonania. Aladin shisha, swoją ciekawą stylistyką i niezawodną konstrukcją, przywodzi na myśl kraje Dalekiego Wschodu i ich kulturę. Jest to szczególnie widoczne w modelach pięknie zdobionych i grawerowanych, z orientalnymi ornamentami. 

Jak to działa, czyli skąd ten dym?

Pierwsze fajki wodne wykonywano z kokosa. Wraz z rozwojem rzemiosła, robiono shishe gliniane, metalowe, miedziane, a następnie szklane. Współczesna fajka ma bardzo złożoną budowę. Aladin shisha, wykorzystuje tradycyjny, butelkowaty kształt i nowoczesne rozwiązania. Jak to działa? Woda trafia do środka naczynia, zakończonego korpusem, czyli zdobioną rurą. Tędy doprowadzane jest powietrze i usuwany dym, który powstaje w naczyniu, do którego dodaje się tytoń i zapalony węgielek. Aladin shisha wykorzystuje melasę, której dym podczas palenia trafia do zbiornika z wodą, gdzie ulega schłodzeniu. Następnie trafia do ust palacza za pośrednictwem gumowego wężyka. Nie bez znaczenia ma tu rodzaj tytoniu. Aladin shisha wykorzystuje tylko najwyższej jakości tytoń, wzbogacony miąższem z owoców wiśni, jabłka, maliny, czy jagody. Dzięki temu, dym nie pozostawia w ustach przykrego smaku.

Fajki wodne, to urządzenie, które zyskują wielu zwolenników. Stanowią doskonały dodatek do imprezy, pomagają się zrelaksować, przełamać sztywną atmosferę. Bez wątpienia, są niezwykle oryginalnym prezentem. Szeroki wybór produktów dostępnych na rynku, pomoże każdemu wybrać odpowiednią fajkę i zasmakować w kulturze Dalekiego Wschodu.