Wiek, w którym żyjemy, to wiek stojący pod znakiem Internetu. Internet natomiast to fenomen o niezwykle ogromnym wydźwięku. Gdyż Internet właśnie modyfikuje nasz świat, lub, mówiąc jeszcze bardziej precyzyjnie, stwarza nowy świat – świat wirtualny, w który coraz bardziej „się zanurzamy”.

Stąd rodzi się potrzeba zapewnienia sobie w tym świecie bezpieczeństwa. Wybierając programy antywirusowe zapewniamy sobie ratunek w świecie wirtualnym, gdzie czyhają na nas z każdej strony nowe niebezpieczeństwa, może nawet większe niż w realnym świecie. Pakiet bezpieczeństwa oferuje nam na przykład eset smart security, który po zainstalowaniu na twoim komputerze niczym największy, najsilniejszy ochroniarz stoi u bram twego wirtualnego świata i chroni twój komputer przed niepożądanymi wirusami. Z jeszcze większą siłą działa inny program antywirusowy avast! internet security. Wykrywa on wszystkie wirusy i nie pozwala im przedrzeć się im do twojego komputera. Chroń swoje dane, gdyż stanowią one nie rzadko dorobek twego życia, i ten materialny, i ten mentalny. Ich odzyskiwanie po ataku jednego czy drugiego, mniej lub bardziej szkodliwego wirusa, nie zawsze musi okazać się sukcesem. Lepiej „dmuchać na zimne” i nie ryzykować tam, gdzie konsekwencje mogą okazać się niewyobrażalnie wielkie.

XXI stworzył więc programy antywirusowe, gdyż przewidziano, że tam, gdzie tworzy się i zapisuje się dorobek ludzkości, pojawić się musi druga strona medalu, a mianowicie złodziejstwo tychże skarbów. Policja musi więc zacząć działać. Działanie policji wirtualnej jednak ma inny kształt i inny wymiar niż dotychczas, mianowicie wymiar jednostkowy.

Każdy człowiek ma swój „światek wirtualny”, w którym muszą być chronione dane. Każdy więc z osobna musi instalować swoich „ochroniarzy”, wybierając w tym celu albo eset smart security albo też tysiąc innych możliwości chroniących komputery i ich dane. Trzeba jednak pamiętać, aby unikać bagatelizowania wirusów i liczenia na łuk szczęścia. Szczęście bowiem może zapewnić tylko poczucie bezpieczeństwa, a te jest możliwe, gdy wybierzesz na przykład avast! internet security.