Decyzja o zakupie gitary zwykle poprzedzona jest przygotowaniem teoretycznym. Każdy początkujący instrumentalista przegląda poradniki, uczestniczy w dyskusjach na forach internetowych poruszających zagadnienia nauki gry na gitarze i próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie czy faktycznie poradzi sobie z opanowaniem wszystkich obowiązujących zasad? Początki faktycznie bywają trudne. Zarówno gitara elektryczna jak i klasyczna to instrumenty, które wymagają poświęcenia czasu i uwagi. Naukę można rozpocząć samodzielnie - co jest dodatkowym instrumentem lub pod okiem nauczyciela - co z kolei generuje koszty.

Na jakie kryteria należy zwracać uwagę kupując pierwszy instrument?

Na początku warto ustalić sobie budżet, ponieważ ceny gitar są skrajnie różne. Przedział waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, przy czym na początku nie warto inwestować tak dużych pieniędzy nie mając pewności, że nauka przyniesie spodziewane skutki. Dobrze znać modele kilku interesujących gitar, aby podczas zakupów mieć jakiś punkt zaczepienia. Wśród nich na pewno powinny znaleźć się poniższe propozycje:

  • gitara elektro-klasyczna Ever Play Luthier 1C EQ - Model dla osób ambitniejszych, który zdecydowanie można zaliczyć do tych z górnej półki. Stosunkowo często pracują na nim nauczyciele a już samo to wiele wyjaśnia. Wykonana została z drewna cedrowego i zdecydowanie różni się od gitar z niższej półki. Brzmienie jest niesamowicie głębokie a budowa zachęca do dalszej nauki, dlatego jeśli zasobność portfela pozwala na taki wydatek to warto go podjąć.
  • gitara elektro-klasyczna Cuenca 5N CW EZ - model zdecydowanie idealny dla osób, które już od początku swojej muzycznej kariery są bardzo wymagający. Producent postarał się nie tylko o piękne brzmienie i bezkompromisową budowę, ale także o oryginalny wygląd, który wyróżnia model spośród innych dostępnych na runku. Cena może pozostawiać wiele do życzenia, ale warto pamiętać, że jest to gitara z wyższej półki a za jakość jak to zwykle bywa trzeba zapłacić.

Dla tych, których zasobność portfela nie pozwala na droższy sprzęt również istnieje kilka ciekawych propozycji a wśród nich na pewno znajdą się gitary Ever Play. Być może brzmienie nie jest pierwszoligowe, ale na pewno motywujące do dalszej pracy. Modele poniżej trzystu złotych nie są warte uwagi, ponieważ mogą przysparzać wielu problemów. Jeśli więc sprzedawcy w sklepach będą proponować takie instrumenty to lepiej we wstępie zrezygnować i mierzyć nieco wyżej i ambitniej.

Więcej informacji na http://www.gitaraibas.pl/pl/blog/Wybierz-gitare-elektro-klasyczna-dla-siebie-testujemy-6-modeli/19