Przyzwyczajeni jesteśmy, że prezenty dają właśnie goście, którzy przychodzą na nasz ślub i wesele, jednakże od dawien dawna praktykowało się taką tradycję, że i goście powinni być czymś obdarowani. Wiadomo, że prezenty dla gości weselnych nie są tak wystawne, jak te, które oni przynoszą nam, ale niemniej jednak w dobrym guście jest, żebyśmy ich czymś obdarowali.

Od wielu, wielu lat praktykuje się, że prezenty dla gości weselnych składają się z butelki alkoholu oraz paczki słodkości i dawane są po wyjściu gości z wesela lub poprawin, dzisiaj ten zwyczaj jest nadal modny, ale dochodzą do niego jeszcze inne drobiazgi. Bardzo często para młoda robi sobie podczas wesela zdjęcia z gośćmi, a fotograf zobowiązuje się je wywołać do momentu zakończenia poprawin i wtedy para młoda wręcza gościom ich wspólne zdjęcie oprawione w ramkę. Pomysł ten jest niezwykle ciekawy i wymaga swego rodzaju zaangażowania, tak więc cieszy się bardzo dużą popularnością.

W zasadzie prezenty dla gości weselnych - http://sklep.desoie.pl/76-prezenty-dla-gosci-weselnych - mogą być nieograniczone, już tylko nasza własna inwencja ogranicza nas w tym względzie. Jeżeli uda nam się wymyślić coś ciekawego, to z pewnością nasz pomysł zostanie na długo zapamiętany przez naszych gości.