Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że większość elementów w samochodzie dobrze jest wybierać stosownie do posiadanego modelu auta. Nie inaczej jest w przypadku, gdy chodzi o wycieraczki. Peugeot 206 posiada jednak wygodne rozwiązanie, bowiem możemy dobrać do niego zarówno specjalne, dopasowane wycieraczki, jak również te uniwersalne w odpowiednim rozmiarze.

Wycieraczki – o czym pamiętać?

wycieraczki peugeot 206

Na początek kilka faktów na temat wymiany wycieraczek. Przede wszystkim warto robić to regularnie – co ok. 6-12 miesięcy, zależnie od zużycia (np. popękania czy sparcienia) gumy, z której są wykonane. Stan wycieraczek warto regularnie oceniać, oglądając je. Częstszej wymiany będą wymagały wycieraczki z aut parkowanych na zewnątrz i poddanych działaniu warunków atmosferycznych aniżeli tych, które stoją w garażach. Również samochodach intensywnie eksploatowanych warto wycieraczkom poświęcić więcej uwagi. Warto sprawdzić, do jakiego auta pasują jakie wycieraczki – Peugeot 206 to model, w którym możemy zamontować zarówno te uniwersalne, jak i dedykowane. W przypadku uniwersalnych lepiej dopłacić i wybrać produkt znanego i cenionego producenta.

Rozmiary wycieraczek – Peugeot 206

Po pierwsze musimy ocenić, jaki model auta posiadamy – od tego zależy, jakie dobierzemy wycieraczki. Peugeot 206 posiada również kilka wersji, dlatego warto sprawdzić również i ten parametr. Oto krótki, ogólny poradnik, jakie rozmiary wycieraczek uniwersalnych pasują do konkretnych modeli tego auta:

  • Uniwersal (2002 – 2005): przednia szyba – 24 cale (kierowca) i 18 cali (pasażer), tylna – 14 cali;
  • Hatchback (1998 – 2000): przednia szyba – 19 cali (kierowca) i 26 cali (pasażer), tylna – brak;
  • Hatchback (2001 – 2013): przednia szyba – 22 cale (kierowca i pasażer), tylna – 14 cali;
  • Kabriolet (2001 – 2013): przednia szyba – 22 cale (kierowca i pasażer), tylna – brak.

Według tych rozmiarów można dobierać uniwersalne wycieraczki do Peugeota 206. Warto trzymać się tym rozmiarów, bo zbyt krótkie wycieraczki nie będą dobrze docierać szyby, podczas gdy zbyt długie mogą od niej odstawać, co również wpłynie na jakość pracy.