Dobre stosunki w gronie pracowników są bardzo ważne. W pracy spędzamy każdego dnia mnóstwo czasu, dlatego atmosfera, która w niej panuje ma tak wielkie znaczenie. Zła atmosfera, napięcia, konflikty to lista powodów, dla których pracownicy nie wykorzystują swojego potencjału lub odchodzą do pracy w innej firmie. Właściciele i osoby pełniące stanowiska menadżerskie, w celu integracji firmy lub zespołu, organizują najczęściej wyjścia i imprezy. W zależności od firmy, bywają one organizowane regularnie lub sporadycznie, ale nawet okazjonalne wyjścia potrafią w znaczny sposób przełożyć się na wzrost sympatii pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu. Dobrym pomysłem jest organizacja integracji przy okazji zatrudnienia nowego pracownika. Dzięki temu, nowy członek grupy szybciej poczuje się swobodnie wśród kolegów i będzie mógł w większym skupieniu wykonywać swoje zawodowe obowiązki.

piłkarzykiJak może wyglądać integracja?

W ramach integracji możecie wybrać się na miasto lub wziąć udział w grze zespołowej. Popularnym wyborem jest zorganizowanie meczu paintballa lub wynajęcie escape roomu. Tego typu rozrywki wymagają ścisłej współpracy i wywołują silne emocje, które sprzyjają integracji i tworzeniu więzi. Innego rodzaju wyjściem integracyjnym jest udanie się do pubu lub restauracji. W pubie można swobodnie rozmawiać i żartować, a towarzystwo drinka na pewno ułatwi to nawet nieśmiałym osobom. Oczywiście warto zadbać o to, aby ilość alkoholu była ograniczona i żeby nikt nie czuł się zmuszany do jego wypijania. Chociaż alkohol jest ceniony jako katalizator nawiązywania dobrego kontaktu, jego picie nie wszystkim odpowiada i to również jest w porządku. Dodatkową rozrywką w pubie może być gra w piłkarzyki czy bilard. Rozrywki takie jak piłkarzyki to zespołowa zabawa, która sprzyja integracji i podobnie jak w przypadku paintballa, rodzi ekscytację i poprawia samopoczucie. Stół do piłkarzyków sprawdzi się również jako wyposażenie biurowego pokoju socjalnego. Piłkarzyki zamówicie m.in. na stronie https://www.topslim.pl/pol_m_SPORTY-TOWARZYSKIE_Pilkarzyki-135.html.

Plan imprezy integracyjnej

Jeżeli zamiast krótkiego spotkania w pubie czy restauracji, wolicie zorganizować dłuższą imprezę, warto wcześniej zaplanować jej przebieg i podzielić się jej planem ze wszystkimi zainteresowanymi. Pierwszym punktem imprezy może być uczestnictwo w zorganizowanej zabawie takiej jak wspomniany wcześniej paintball czy jazda na gokartach. Następnie dobrze jest przenieść się do miłej restauracji, aby coś zjeść i nabrać siły na kolejną część wieczoru. Stolik w restauracji trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ brak wolnych miejsc może popsuć Wam plany. Szukanie lokalu, który pomieści znaczną grupę osób zajmuje zazwyczaj wiele czasu. Po krótkim odpoczynku i zjedzeniu posiłku możecie wybrać się do klubu lub na zaplanowany koncert.