Na pierwszy rzut oka moda męska jest bardzo prosta i daleko jej do niezliczonych niuansów, które cechują modę damską. To jest jednak złudne wrażenie, bowiem tematy te są co najmniej porównywalne, jeżeli chodzi o zasady i subtelne różnice pomiędzy kolejnymi wersjami strojów. Tak więc o modzie męskiej trzeba wiedzieć więcej, niż to się wydaje, a założenie pierwszej lepszej koszuli do pierwszej lepszej marynarki to nawet nie jest niezbędne minimum. Być może było na Dzikim Zachodzie, ale te czasy już dawno minęły. Dobór odpowiedniej koszuli jest szczególnie istotny w sytuacji rozmowy kwalifikacyjnej, kiedy nasz wygląd musi być perfekcyjny.

Koszule na różne okazje

Bardzo dobrym przykładem, jak skomplikowana może być moda dla panów, są właśnie wspomniane wcześniej koszule męskie. Sklep internetowy oferujący eleganckie ubrania dla mężczyzn ma zazwyczaj w swojej ofercie co najmniej pięć rodzajów tego elementu garderoby, a są i takie, które sprzedają ich kilkanaście. Co ciekawe, różnice pomiędzy tymi koszulami nie są wyłącznie kosmetycznej natury. Część z nich nadaje się na formalne spotkania, inne są świetne do tego, aby być eleganckim na jakiejś pół-formalnej okoliczności (jak na przykład tak zwany "casual friday" w biurze, w którym pracujemy), wreszcie są takie, które są nieformalne i stawiają wyłącznie na elegancką wygodę.

Koszule nieformalne

Zdecydowanie najłatwiej dostępne i najwygodniejsze koszule męskie. Sklepy internetowe zazwyczaj oferują je w wielu różnych kolorach (czasem nawet i wzorach), dzięki czemu można je dopasować do bardzo wielu różnych strojów i okazji. koszule męskie sklep internetowyDwoma świetnymi przykładami nieformalnych koszul męskich są koszule lniane oraz flanelowe. Te pierwsze są odpowiednie na ciepłą pogodę, te drugie z kolei bardzo dobrze sprawdzają się wtedy, kiedy jest zimno. Koszule lniane nie powinny być idealnie dopasowane do ciała, muszą mu bowiem zapewniać swobodny przepływ powietrza. Inaczej sprawy się mają z flanelowymi koszulami, które są grubsze i powinny bliżej przylegać do ciała. Ułatwia im to trzymanie ciepła i sprawia, że są bardzo dobrym materiałem na kolejną warstwę zimowego ubioru.

Koszule formalne

Mogą być gładkie – i takie świetnie się nadają do krawata, mogą też być plisowane, co z kolei idealnie współgra z muszkami. Paradoksalnie, to chyba najbardziej różnorodne koszule męskie, a sklepy internetowe oferują ogromny ich wybór. Kieszonki są tutaj raczej opcjonalne, chociaż najbardziej formalne i eleganckie koszule zazwyczaj z nich rezygnują. Sztywne mankiety i kołnierzyki są za to regułą formalnego stylu.