Nowocześnie urządzone mieszkanie nie musi bazować tylko i wyłącznie na meblach wykonanych z drewna litego lub materiałów drewnopodobnych. Ciekawą alternatywą mogą być dla nich meble o konstrukcji metalowej, a także meble w całości lub w części wykonane z twardego i estetycznie wyglądającego tworzywa sztucznego typu polipropylen, czyli tzw. tworzywa PP. Przykładem takiego mebla może być krzesło Kris, którego siedzisko i oparcie zostało w całości wykonane z barwionego tworzywa sztucznego (polipropylenu). Jakie są zalety tego typu mebli?

Trwałość i wytrzymałość

Wbrew powszechnemu przekonaniu, tworzywa sztuczne tj. polipropylen nie muszą być materiałami o niskiej wytrzymałości. Jeśli mają odpowiednią grubość, stają się sztywne i niezwykle wytrzymałe, wykazują się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia natury mechanicznej, są wodoodporne, nie ulegają odkształceniom pod wpływem średnich temperatur, nie blakną i nie żółkną od słońca – tylko te o odpowiednim składzie, z powłoką chroniącą tworzywo PP przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego. Wspomniane wcześniej krzesło Kris posiada jednolitą konstrukcję siedziska i oparcia, co również w znaczący sposób wpływa na trwałość i wytrzymałość całego mebla. krzesło kris

Różnorodność kształtów i form

To jedna z największych zalet mebli tj. krzesła Kris, produkowanych w twardego tworzywa PP. Dzięki właściwościom polipropylenu, meble z tego materiału mogą być formowane w zasadzie w dowolny sposób. Dla przykładu krzesło Kris posiada jednolitą konstrukcję siedziska i oparcia. Takie połączenie wpływa nie tylko na trwałość i elegancję mebla, przez brak widocznych łączeń, ale także na wygodę jego użytkowania. Dzięki dowolnemu profilowaniu mebli z tworzywa PP, można tworzyć bardziej ergonomiczne konstrukcje, lepiej dostosowane do anatomicznej budowy człowieka, a przez to bardziej wygodne w codziennym użytkowaniu. Meble o designerskich kształtach najczęściej produkowane są właśnie z tworzyw sztucznych i metalu, który wbrew pozorom również jest materiałem plastycznym, z którego można formować różne kształty.