Komputer przenośny to jedno z urządzeń, bez którego ciężko się dzisiaj obyć. Im mniejszy model laptopa, tym jest on lżejszy i łatwiej go ze sobą zabrać np. w podróż. Na rynku znajduje się całe mnóstwo różnych modeli notebooków, ultrabooków, tabletów, phabletów. Ktoś, kto nie śledzi na bieżąco nowinek technicznych, może mieć problem z odróżnieniem ich od siebie.

Notebooki to małe komputery z ekranem o przekątnej nie przekraczającym 10 cali. Mają raczej niską wydajność i nienajlepsze podzespoły. Ten sprzęt nadaje się do surfowania po sieci w czasie podróży, oglądania filmów w trasie i na prawdę drobnych prac biurowych (mała klawiatura). Są dużo mniejsze i lżejsze niż przeciętnej wielkości notebooki. Panasonic produkuje również notebooki. Notebooki Panasonic które posiadają wzmocnioną obudowę, dlatego niestraszne im noszenie luzem w plecaku.

Notebooki Panasonic są dużo większe i bliżej im do laptopa. Mają mocne podzespoły, a niektóre modele nadają się także do grania. Są wystarczająco małe, aby zabrać je w podróż i umilać sobie czas. Cena gamingowych modeli potrafi jednak ścinać z nóg. Osoby, które szukają kompromisu między laptopem a notebookiem powinny zdecydować się właśnie na notebooki. Panasonic produkuje sprzęt w różnych wariantach- od małych i poręcznych po rozbudowane i wydajne.