Schody to niewątpliwie wizytówka całego domu. To jeden z elementów składowych aranżacji wnętrz, którego podkreślenie powinno być obowiązkiem każdego domownika. W nowoczesnym budownictwie coraz częściej można zauważyć obecność schodów metalowych, które skutecznie wypierają z obiegu szalenie popularne do tej pory modele drewniane. Ów trend związany jest z królującą modą na minimalizm oraz wprowadzanie do wnętrz elementów inspirowanych szeroko pojętą techniką. Stal, choć surowa w swym wyglądzie, nie mniej jednak bardzo podatna na różnorodną formę kształtowania. Jej sprężyste właściwości w połączeniu z nowinkami technologicznymi sprawiają, że są coraz częściej wybierane przez projektantów i stylistów wnętrz, przyjmując przy okazji szalenie niebywałe, wręcz finezyjne konstrukcje.

Schody metalowe – dlaczego warto wybrać?

metalowe schody

Schody metalowe ze sklepu http://coraschody.net.pl cieszą się ogromną popularnością z uwagi na mnogość zalet. W pierwszej kolejności należy podkreślić ich trwałość oraz niezawodność, dzięki czemu bez problemu posłużą nam przez wiele lat. Z uwagi na plastyczne właściwości metalu, można zaprojektować rozmaite konstrukcje, a ich ciężar będzie i tak mniejszy niż w porównaniu z żelbetowymi formami. Wbrew ogólnym przekonaniom, schody metalowe wprowadzają do wnętrza wrażenie subtelności i delikatności. Zajmują stosunkowo niewiele miejsca, a ich montaż i ewentualny demontaż nie sprawi nikomu większych trudności. Podkreślić należy również fakt, że schody metalowe bardzo ładnie prezentują się w połączeniu z innymi materiałami. Do najczęściej wykorzystywanych należy zaliczyć drewno i szkło.

Przykłady awangardowych projektów

Schody metalowe zawieszone w powietrzu niegdyś stanowiły marzenie projektantów. Dziś ich wykonanie nie graniczy już z cudem. Lewitujące w przestrzeni, będące umiejętną kompozycją science-fiction oraz kubizmu, stanowią ozdobę nowoczesnych, oryginalnych budynków.

Równie wielką popularnością cieszą się szklane schody. Wykonane z tego materiału wpuszczają do pomieszczenia dużo światła. Metalowa konstrukcja w połączeniu ze szklaną balustradą oraz stopniami powiększa przestrzeń, przywołując w nas skojarzenia lekkości, naturalności oraz wysublimowanego piękna.