Olej silnikowy istotnie wpływa na ochronę silnika przed awarią lub zużyciem, dlatego jego dobór powinien być zgodny ze specyfikacją silnika oraz warunkami eksploatacyjnymi m.in. dostosowany do poziomu obciążenia jednostki napędowej podczas jazdy. Dynamiczny rozwój branży motoryzacyjnej sprawia, że producenci olejów silnikowych oferują bogaty asortyment produktów przeznaczonych do każdego typu silnika. Do najpopularniejszych ofert czołowych producentów olejów silnikowych zaliczymy olej lotos.

Czy jakość oleju silnikowego ma znaczenie?

Baryłka olejuKoszt regeneracji silnika często wiąże się z dużym wydatkiem, dlatego dobór oleju silnikowego to istotny czynnik w prawidłowej eksploatacji pojazdu. Ponadto odpowiednio dobrany olej umożliwia ograniczenie spalania paliwa, co istotnie wpływa na ekonomię jazdy. Oleje lotos charakteryzują się najwyższymi parametrami smarnymi zapewniającymi skuteczną ochronę jednostki napędowej pojazdu w każdych warunkach środowiskowych oraz eksploatacyjnych (m.in. w okresie letnim i zimowym, w terenie górzystym oraz podczas ciągłego obciążenia silnika, np. podczas holowania lub przewożenia ładunków). Struktura oleju oraz szeroki wybór specyfikacji produktów sprawia, że olej lotos jest uznanym środkiem smarnym jednostek napędowych w branży motoryzacyjnej. Ponadto stosowanie wysokiej jakości oleju zalecane jest zarówno do nowych silników oraz starszych jednostek napędowych, co skutecznie wpływa na zmniejszenie zużycia podzespołów silnika.

Olej silnikowy - wymiana samodzielna czy serwisowa?

Prawidłowa eksploatacja jednostki napędowej pojazdu wymaga regularnej wymiany oleju silnikowego (tzn. zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu), która wpływa na bezawaryjną pracę silnika. Wymiana oleju silnikowego to proces, którego poziom skomplikowania różni się w zależności od zaawansowania technologicznego jednostki napędowej, przez co w indywidualnych przypadkach zaleca się jego wymianę w autoryzowanych serwisach. Profesjonalne stacje obsługi pojazdów stosują m.in. oleje lotos jako podstawowy środek smarny obsługiwanych jednostek napędowych. Dodatkowym atutem wymiany oleju silnikowego w autoryzowanych stacjach obsługi jest profesjonalny dobór oleju pod względem parametrów smarnych adekwatnie do wymogów producenta oraz zużycia silnika. Według statystyk olej lotos jest najczęściej kupowanym olejem silnikowym przez klientów indywidualnych i biznesowych. Ponadto produkt cieszy się uznaniem ekspertów branży motoryzacyjnej, co potwierdzają pozytywne opinie zadowolonych klientów.