Jeśli zapytacie większość pasjonatów jednośladów, dlaczego korzystają oni z tak niebezpiecznych maszyn, to najczęściej usłyszycie odpowiedź, że kochają oni uczucie wolności, wiatr we włosach i adrenalinę. Jazda motocyklem jest niebezpieczna nawet po mieście i chociaż jest to duża wygoda, to niewielka kolizja może zakończyć się poważną kontuzją. Jak więc się chronić? Przede wszystkim odpowiednimi ochraniaczami i asortymentem, jak kask motocyklowy Shoei NXR. Czym on różni się od konkurencji i innych produktów na rynku? Czemu akurat wybraliśmy ten model? Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania w dalszej części tekstu, gdzie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Shoei NXRShoei NXR – najwyższa półka dla motocyklistów rekreacyjnych i średnio-zaawansowanych zawodników

Należy zacząć od przedstawienia konstrukcji tego modelu. Shoei NXR jest kaskiem integralnym zamkniętym, co oznacza, że skorupa jest scalona w jedną bryłę i jedyny ruchomy element to otworzy wentylacji i szyba. Taka konstrukcja jest najbardziej wytrzymała, a co za tym idzie, chroni głowę podczas ewentualnego szlifu przed twardym podłożem – możecie nam wierzyć, że samo uderzenie o ziemię podczas ewentualnego szlifu to dopiero początek problemów, które mogą Was spotkać. Model wybrany przez nas nie jest najtańszy i śmiało można postawić go na wysokiej półce cenowej. Problem jednak nie leży po stronie asortymentu z tej kategorii, jednak po stronie świadomości kierowców, którzy często wolą wybrać dużo tańszy asortyment, ponieważ wydaje im się, że są dobrymi kierowcami i ich nie spotka nic złego podczas jazdy. To najbardziej mylne myślenie, które najczęściej prowadzi do tragedii. Pamiętajcie o tym, że nie tylko Wy znajdujecie się na drodze, a spotkać możecie naprawdę nieostrożnych kierowców, którzy będą tworzyć maksymalnie wysokie zagrożenie. To oni mogą być powodem Waszej kolizji lub wypadku.

Kiedy warto inwestować w taki produkt?

Modele integralne, jak Shoei NXR najczęściej wybierane są przez kierowców maszyn sportowych, ponieważ w ich stronę są zwrócone takie konstrukcje. Często jednak możemy spotkać miłośników turystyki, którzy przecież także rozwijają duże prędkości na drogach ekspresowych, czy chociażby międzymiastowych. Kiedy najlepiej inwestować w takie wyposażenie? Chociaż wiele osób powie, że dopiero jak staniecie się profesjonalistami, to według nas, dużo więcej korzyści wyciągniecie z niego podczas początku swojej przygody z jednośladami. Jesteście wtedy dużo bardziej narażeni na zagrożenie i wypadek. Kask Shoei NXR zamówicie m.in. na stronie https://shoei-kaski.pl/pol_m_NXR-71645.html.