Miłośnicy jednośladów zgodnie twierdzą, że jazda na motorze daje im poczucie wolności i swobody. Choć motocyklistów również obowiązuje przestrzeganie przepisów drogowych, to jednak motor daje większe możliwości – jednośladem często można poruszać się po terenach niedostępnych dla czterech kółek. Pojazdy te pozwalają również na uprawianie sportów ekstremalnych, np. jazdy po trudnych terenach górskich, czy szybką jazdę na żużlu. DaineseJazda na motorze wymaga odpowiedniego przygotowania, podobnie jak narciarstwo, czy kolarstwo. Tutaj jednak każda część garderoby pełni ogromnie ważną rolę, ponieważ to od niej zależy bezpieczeństwo kierującego pojazdem. Uwagi wymaga każdy szczegół, który wpływa także na komfort jazdy. Jeżeli planujemy rozpoczęcie przygody z motorami, koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły, które wpływają na zwiększenie naszej ochrony. Warto stawiać na sprawdzone marki, jak Dainese, zajmujące się od lat tworzeniem ubrań dla motocyklistów. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ nasze bezpieczeństwo zależy od jakości noszonej odzieży. Słabe jakościowo ubrania nie będą nas chronić, a dodatkowo mogą pogorszyć wygodę w trakcie jazdy. Wiele z nich jest wykonanych z nieoddychających tkanin, przez co kierujący pojazdem nadmiernie się poci, a następnie wychładza w czasie podróży. Jest to szczególnie uciążliwe zimą oraz w trakcie upałów, kiedy temperatura i pęd powietrza potęgują dyskomfort.

Zacznij od początku

Motocyklista musi zacząć kompletowanie stroju od kasku, który chroni głowę przed urazami. Jednak inne części garderoby również są istotne i pełnią ważne funkcje, np. ogrzewające. Jednym z takich elementów są buty. Jak zatem dokonać ich wyboru, aby jednocześnie były funkcjonalne i wygodne? Warto przejrzeć ofertę marki Dainese, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji odzieży sportowej. Jest to przedsiębiorstwo, które od dziesiątek lat współpracuje z najlepszymi sportowcami, którzy przedstawiają własne pomysły odpowiadające na potrzeby motocyklistów.

Świadomy wybór

Jakie powinny być zatem buty do jazdy na motorze? Na pewno muszą mieć odpowiedni rozmiar, aby stopa nie przesuwała się w nich w trakcie jazdy. Obuwie należy dobierać także względem płci, ponieważ męskie łydki różnią się budową od damskich. W ofercie marki Dainese znajdziemy obuwie wysokie i niskie. Modele wysokie są dedykowane tym, którzy lubią jazdę ekstremalną i szybko poruszają się zarówno po trudnym terenie, jak i po szosach. Takie buty dają maksymalną ochronę, ale ich zakładanie i zdejmowanie zajmuje trochę więcej czasu. Jeżeli wolimy spokojną jazdę po mieście, możemy postawić na niskie buty, które można szybko założyć, a chodzenie w nich jest komfortowe. Artykuł powstał we współpracy z https://lagunaseca.pl/