wycieraczki valeoCzyste szyby i dobra widoczność na drodze mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Zużyte pióra wycieraczek potrafią bardzo utrudnić podróż w trudnych warunkach atmosferycznych. Jeżeli pióra noszą ślady zużycia, koniecznie należy je wymienić.Zwykłe wycieraczki, które możemy kupić za grosze w markecie nie są zbyt trwałe. Kupując taki komplet musimy liczyć się z tym, że niedługo będzie nas czekać kolejny wydatek na nowe pióra. Niemarkowe produkty niestety szybko się zużywają, w przeciwieństwie do tych, które są tworzone przez renomowanych producentów. Najczęściej rekomendowane przez fachowców są wycieraczki Valeo, które długo zachowują swój kształt i sprężystość.Jeszcze do niedawna producenci projektowali pióra używając tylko jednego schematu. Działo się tak do czasu, kiedy jedna z firm wprowadziła na rynek innowacyjne wycieraczki bezszkieletowe. To właśnie one kompletnie zmieniły postrzeganie piór. Dzięki temu możemy dzisiaj wybierać między modelami klasycznymi i płaskimi.

Jakie są rodzaje wycieraczek?

TradycyjneKlasyczne wycieraczki to takie, których konstrukcja jest oparta na metalowym szkielecie, w które jest wpięte pióro. Szkielet pełni jednocześnie rolę systemu dociskowego.PłaskiePłaskie modele są również zamienne nazywane "bananami". Pióra nie są tutaj osadzone w ramie, za to mocowane bezpośrednio do ramienia wycieraczki. Takie są między innymi wycieraczki Valeo, które mają charakterystyczny, lekko wygięty kształt. Takie modele wykonane są ze sprężystego materiału, który doskonale dociska pióro do szyby. Jeżeli chcemy zamontować takie wycieraczki w swoim samochodzie, musimy się upewnić, że w naszym aucie ramię wycieraczki jest wystarczająco mocne. Jeżeli sprężyna nie należy do najmocniejszych, pióro nie będzie przylegać całą swoją powierzchnią do szyby, a zatem nie będzie zbierać wody w prawidłowy sposób.

Jakie wybrać?

Skoro istnieją dwa rodzaje wycieraczek, jakie powinniśmy wybrać do swojego samochodu? Wśród kierowców są zarówno zwolennicy klasycznych modeli, jak i "bananów". Płaskie wycieraczki Valeo odznaczają się bardzo dobrą aerodynamiką, dlatego nie stawiają takiego oporu, jak tradycyjne. Lepiej zachowują się w czasie rozwijania dużych prędkości, dlatego świetnie nadają się dla wszystkich miłośników szybkiej jazdy. Banany nie odrywają się od szyby przy podmuchach wiatru, a także nie rdzewieją tak szybko, jak klasyczne, metalowe stelaże. Nie sprawiają też większych problemów w czasie zimy, ponieważ nawet w trakcie dużych mrozów nie przymarzają zbyt mocno do szyby. Trzeba jednak pamiętać, że płaskie modele nadają się głównie do aut o płaskiej szybie. Jeśli planujesz zakup wycieraczek, zerknij tutaj https://wycieraczkidoszyb.pl/firm-zul-71-Valeo.html