Sklep narzędziowy – oferta dla klientów detalicznych i hurtowych
sklep narzędziowyDokonując wyboru placówki, który sklep narzędziowy wybrać do zakupu wyposażenia swojego warsztatu, warto zastanowić się zarówno nad ofertą internetową, jak i stacjonarną. Klienci detaliczni mają niemal identyczny problem, jak osoby reprezentujące firmy i większe warsztaty, które dokonują kilku tysięcznych zamówień wyposażenia.

  Chcemy zaprezentować Państwu ciekawe możliwości, by znalezienie oferty było następnym razem dużo łatwiejsze!

Klient prywatny kontra firmowy

Każdy sklep narzędziowy, odzieżowy lub motoryzacyjny, oferujący produkty w sieci i obsługujący infolinię, codziennie słyszy od “stałych klientów”, że chcieliby dokonać oni większego zamówienia i oczekują dodatkowego rabatu. Niestety, często okazuje się, że im dana firma lub osoba bardziej domaga się kilku procent ulgi, tym zamawia mniej i jego mityczne duże zamówienie, było jedynie przykrywką – klienci, którzy zamawiają naprawdę duże ilości sprzętu i narzędzi, często nie pytają nawet o ewentualny rabat lub robią to czysto informacyjnie.

  Wiadomo, że klient biznesowy może oczekiwać lepszej oferty, ponieważ jest on potencjalnym stałym kontaktem, który stale będzie odwiedzać sklep narzędziowy, dokonując coraz większy zakupów – wraz z rozwojem jego firmy, powiększa się załoga i konieczność zakupu kolejnych zestawów. Oczywiście trafiają się klienci prywatni, którzy są pasjonatami i często dokonują zakupów, mogą oni znaleźć zazwyczaj oferty specjalne – nazywane są one programami lojalnościowymi i polegają na tym, że po łącznym dokonaniu zakupów za daną kwotę lub po złożeniu odpowiedniej ilości zamówień, klient otrzymuje stały rabat w określonej wartości procentowej. Informowanie o takich ofertach, często jest motywacją dla wielu osób, by składali zamówienia w danej placówce – nawet jeśli nie zawsze ceny produktów są najlepsze.

Sklep narzędziowy w sieci, czy placówka stacjonarna?

Doskonałym wyborem jest firma, która oferuje zarówno zakupy w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym, ponieważ można wtedy zamówienie internetowe odebrać osobiście tego samego dnia. Istnieje również możliwość sprawdzenia dostępności produktu, dzięki czemu nie trzeba w ciemno jechać do sklepu, by dowiedzieć się, że obecnie wybrany przez nas model jest niedostępny.

  Zamówienia w sklepach internetowych, są również rejestrowane, więc łatwiej uzyskać rabat i potwierdzić historię zamówień – większe firmy, oferują również możliwość rejestracji paragonów, jednak mniejsze lokalne przedsiębiorstwa, rzadko posiadają tak zaawansowany system.