Wyjazd samochodem na wakacje ma kilka godnych odnotowania zalet. Po pierwsze, dzięki własnemu środkowi transportu jesteś niezależny – możesz wyjechać z domu i dotrzeć na miejsce w wybranym przez siebie czasie, a po drodze będziesz mieć okazję zatrzymać się w jakimkolwiek wybranym przez siebie miejscu na zwiedzanie lub odpoczynek. Po drugie, samochód umożliwia przewiezienie znacznej ilości bagażu, co sprzyja rodzinom, hobbystom np. surferom, a także kolekcjonerom, którzy z dalekich podróży lubią przywozić wyjątkowe pamiątki. W tym artykule przedstawiamy kilka przydatnych gadżetów, które mogą uczynić Twoje podróże jeszcze przyjemniejszymi.

torba izotermicznaSpecjalna torba na produkty spożywcze

W podróż warto zabierać ze sobą prowiant oraz napoje – szczególnie, gdy na wakacje wybierasz się z dziećmi, planujesz odwiedzić mniej uczęszczane miejsca lub drogie kraje. Jednak wiele produktów spożywczych nie przetrwa kilku- lub kilkunastogodzinnej jazdy samochodem. W takiej sytuacji możesz skorzystać z możliwości, które oferuje torba termiczna. Jej wewnętrzna warstwa jest zwykle wykonana z izotermicznej folii aluminiowej lub posiada przegrodę na specjalne wkłady chłodzące, co pozwala przez dłuższy czas utrzymać chłodną temperaturę w jej wnętrzu. Dzięki temu, jedzenie zachowuje świeżość dłużej, a woda utrzymuje przyjemny chłód. Torba termiczna może przyjmować też formę plecaka, co ułatwi jej przenoszenie z miejsca na miejsce. Takie rozwiązanie ułatwi organizację pikniku w górach czy nad jeziorem.

Ładowarka samochodowa i powerbank

Brak telefonu w podróży może okazać się dla nas nie tylko niewygodny, ale również niebezpieczny. Zawsze powinniśmy mieć możliwość wezwania pomocy w trudnej lub zagrażającej nam sytuacji, dlatego przed wyjazdem dobrze będzie zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową. Oczywiście, poziom naładowania baterii trzeba kontrolować i nie warto czekać na pełne rozładowanie telefonu. Ładowarka nie pomoże nam w sytuacji, gdy zepsuje się nam samochód. Najlepiej, żeby telefon w podróży był stale naładowany. Innym przydatnym urządzeniem jest przenośmy powerbank, który umożliwi nam naładowanie telefonu w nieprzewidzianej sytuacji takiej jak usterka samochodu lub w sytuacji, gdy dłuższy czas będziemy przebywać z dala od jakichkolwiek gniazdek elektrycznych.

Poduszka podróżna

Poduszka w kształcie rogala to wynalazek, który zdecydowanie poprawia komfort snu w samochodzie. Warto ją mieć nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że drzemka w samochodzie to najgorsze zło, na które nigdy się nie zdecydujesz. Podczas wielogodzinnej podróży każdemu może przydarzyć się moment gorszego samopoczucia lub zmęczenia. W takich warunkach ze względów bezpieczeństwa lepiej nie kontynuować jazdy, a raczej pozwolić sobie na chwilę odpoczynku.