Mężczyzna zwykle bardzo długo zastanawia się nad wyborem pierścionka zaręczynowego dla swojej narzeczonej. Kiedy jednak nadchodzi czas, aby wybrać własną obrączkę ślubną, może zdawać sobie sprawę, że nie ma pojęcia o dostępnych opcjach. Tymczasem nie musi to być – ani tez nie powinien – wybór pochopny. Przecież, przy dobrych wiatrach, będzie to przedmiot, który będzie mu towarzyszył przez całe życie. Dlatego dobrze jest się odpowiednio do tego zakupu przygotować. Przy decydowaniu się na określone obrączki ślubne dla mężczyzn należy wziąć pod uwagę sześć rzeczy: szerokość, wybór metalu, dopasowanie, wykończenie, detal i grawer.

Szerokość

Jak szeroki ma być pierścień? Najlepiej jest wypróbować kilka męskich obrączek ślubnych w różnych szerokościach, aby zdecydować, co pasuje najbardziej. Szersze obręcze wydają się być droższe (ponieważ wymagają większej ilości szlachetnego metalu), ale można zrównoważyć ich wielkość i cenę, wybierając metal o nieco niższej wartości. Na przykład pallad wygląda bardzo podobnie do platyny i białego złota, ale kosztuje mniej. obrączki ślubne

Wybór metalu

Metale używane tradycyjnie w męskich obrączkach to platyna, białe złoto, żółte złoto, różowe złoto i pallad. Oto zalety każdego z nich: Platyna Platyna jest niezwykle trwała i należy do najrzadszych pierwiastków skorupy ziemskiej. Jest również hipoalergiczna i prawie nigdy nie powoduje reakcji skórnych. Białe i żółte złoto Białe złoto jest członkiem rodziny platynowej, co nadaje mu świetny biały kolor, podobny do platyny, ale w niższej cenie. Żółte złoto nadaje subtelny, ciepły blask i jest najbardziej klasyczną opcją. Paladium Pallad jest członkiem rodziny metali platynowych i ma bardzo podobny wygląd, ale generalnie kosztuje mniej niż platyna i białe złoto. Różowe złoto Różowe złoto jest pięknym, mniej powszechnym wyborem i tworzy niepowtarzalny efekt vintage. Jest idealny dla pana młodego, który chce bardziej wyrazistego wyglądu. Trudno jest się zdecydować? Można się w takim razie zastanowić, czy dobrą opcją nie byłyby obrączki ślubne wykonane z mieszanki metali. Bez względu na to, na jaki metal padnie wybór, zalecamy recyklingowy metal szlachetny jako opcję ekologiczną.

Grawer

Niezależnie od tego, czy wybierzemy obrączkę, która jest subtelna i klasyczna, czy też bardziej unikalną i przyciągającą wzrok, istnieją nieskończone sposoby jej personalizacji za pomocą grawerowania. Data ślubu, imię i inicjały narzeczonej, słowo, fraza lub tekst piosenki, który jest kluczowy dla danej historii miłosnej - grawerowanie którejkolwiek z tych rzeczy pierścieniu nadadzą mu dodatkowego znaczenia. Można nawet pokusić się o wygrawerowanie odcisku palca narzeczonej, która powinna docenić romantyczność tego gestu. Symbol, obrazek lub napis może być grawerowany wewnątrz lub na zewnątrz obrączki, w zależności od tego, czy chcemy, aby grawerunek był prywatny, czy wolimy pokazać go światu.