Jazda na deskorolce jest świetną zabawą, nie tylko dla najmłodszych. Również dorośli odnajdują w tym sporą przyjemność. Jazda na deskach to nawet osobna dyscyplina sportowa, w której udział biorą najlepsi zawodnicy na świecie. Inną odmianą tradycyjnej deskorolki jest longboard. Jest ona dłuższa, szersza oraz nieco cięższa, ale z całą pewnością daje więcej frajdy podczas użytkowania. Poza tym, dzięki swoim rozmiarom, jest bardziej bezpieczna, więc rodzice chętniej wybierają te modele dla swoich dzieci. Jak na nich jeździć, by czuć się dobrze i bezpiecznie? Oto kilka wskazówek!

Krok pierwszy - równowaga

Jeśli jesteś laikiem i nie wiesz jeszcze, jak dobrze jeździć, powinieneś zapoznać się z tymi poradami. By móc się odpowiednio odepchnąć na longboardzie, należy przednią nogę ustawić na trakiem lub przed nim na ziemi. Stojąc w tym miejscu deska jest o wiele bardziej stabilna, niż wtedy, gdy stoimy na jej środku. Przednia noga kierować się powinna w kierunku jazdy, jednak ukosem, by lepiej się odpychało. Tylnia w tym czasie stać powinna na ziemi. Warto również próbować stanie obiema nogami na desce, by ćwiczyć równowagę, to na początku może się przydać. Longboard nabiera rozpędu, gdy ciężar jest równomiernie rozkładany na dwie nogi, jednak na początku osiemdziesiąt procent ciężaru kładziemy na nogę, którą odpychamy się od ziemi. Wówczas ciężko jest nabrać większej prędkości. longboard

Krok drugi – postawa

Zła postawa na desce sprzyja upadkom, dlatego warto umieścić obie nogi pomiędzy trakami tak , by były one rozstawione na szerokości barków. Przednia noga powinna być ustawiona ukosem w kierunku jazdy, natomiast tylnia sama ustawia się do zewnątrz, co znacznie ułatwia jazdę oraz utrzymanie prostej postawy. Podczas jazdy na longboardzie należy delikatnie zginać kolana, szczególnie przy zakrętach. Longboard to super zabawa oraz idealny pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu. Osoby, które jeździły wcześniej na tradycyjnej deskorolce, nie będą miały problemów z jazdą na longboardzie.